• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 259
   کد: 109995
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۰۷/۲۶
   مدیر ساماندهی بافت‌های فرسوده و سکونت‌گاه‌های غیررسمی شهرداری مشهد:

   تمهیدات تاب‌آوری در راستای توسعه شهری است

   مدیر ساماندهی بافت‌های فرسوده و سکونت‌گاه‌های غیررسمی شهرداری مشهد گفت: تمهیداتی که در تاب‌آوری در نظر می‌گیریم هزینه نیست و یک نوع سرمایه‌گذاری است که توسعه پایدار شهری را تداوم می‌بخشد.

   تمهیدات تاب‌آوری در راستای توسعه شهری است

   به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، مسعودرضا مشرقی در نشست بررسی رویکرد تاب‌آوری شهری در راستای دستیابی به جامعه ایمن مشهد 2017 که در محل فرهنگسرای کودک و آینده برگزار شد، با بیان اینکه تاب‌آوری در این جهت است که کمترین آسیب را در خطرات طبیعی و مصنوعی داشته باشیم، اظهار کرد: شهر مجموعه‌ای از رخدادهای اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است که باید برای هر کدام سیاست‌هایی در جهت کاهش خطرپذیری در نظر بگیریم.

   وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین گام‌هایی که باید در جامعه ایمن اتفاق بیافتد اطلاع رسانی، شناخت و بررسی یک جامعه ایمن از ابعاد مختلف است علاوه بر مسئولان و تصمیم‌گیرنده‌ها باید اقشار مردم هم آگاهی و اطاعات لازم را داشته باشند .

   مدیر ساماندهی بافت‌های فرسوده و سکونت‌گاه‌های غیر رسمی شهرداری مشهد با بیان اینکه استراتژی‌ها و مقدماتی موردنیاز است تا تاب‌آوری شهر افزایش پیدا کند، افزود: یک نمونه عینی این موضوع بحث زیرساخت‌هاست که چطور می‌توانیم تاب‌آوری آن‌ها را افزایش دهیم، در حال حاضر در این زمینه تمهیداتی دیده شده و تونل انرژی را داریم؛ باید بررسی کنیم نقاط ضعف و قوت آن چیست، از تجربیات کشورهای دیگر هم به صورت بومی‌سازی می‌توانیم استفاده کنیم.

   مشرقی با اشاره به اینکه یک سوم جمعیت مشهد در بافت‌های ناکارآمد زندگی می‌کنند، گفت: برای اینکه از حوادث و اتفاقات جلوگیری کنیم جامع ایمن را به سه قسمت قبل از حادثه، در مرحله حادثه و بعد از بحران تقسیم‌بندی می‌کنیم در حال حاضر همایش امروز در رابطه با پیشگیری و قبل از حادثه است.

   تعداد بازدید: 259
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 783,440
  تعداد بازدید امروز : 165
  تعداد بازدید دیروز : 319
  آخرین به روزرسانی : 10:18  1396/04/27
 • مشخصات معاونت شهرسازی و معماری
  تلفن : 32244124-051
  فکس : 32244125-051
  رایانامه :
  آدرس :مشهد ، میدان شهدا ، ساختمان توسعه شهرداری مرکزی ، طبقه سوم
  سامانه پیامکی : .....
  تلفن مستقیم روابط عمومی :

 • کلیه حقوق این سایت متعلق به معاونت شهرسازی و معماری شهرداری مشهد می باشد.