33°C نیمه ابری
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 220
    کد: 109995
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۰۷/۲۶
    مدیر ساماندهی بافت‌های فرسوده و سکونت‌گاه‌های غیررسمی شهرداری مشهد:

    تمهیدات تاب‌آوری در راستای توسعه شهری است

    مدیر ساماندهی بافت‌های فرسوده و سکونت‌گاه‌های غیررسمی شهرداری مشهد گفت: تمهیداتی که در تاب‌آوری در نظر می‌گیریم هزینه نیست و یک نوع سرمایه‌گذاری است که توسعه پایدار شهری را تداوم می‌بخشد.

    تمهیدات تاب‌آوری در راستای توسعه شهری است

    به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، مسعودرضا مشرقی در نشست بررسی رویکرد تاب‌آوری شهری در راستای دستیابی به جامعه ایمن مشهد 2017 که در محل فرهنگسرای کودک و آینده برگزار شد، با بیان اینکه تاب‌آوری در این جهت است که کمترین آسیب را در خطرات طبیعی و مصنوعی داشته باشیم، اظهار کرد: شهر مجموعه‌ای از رخدادهای اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است که باید برای هر کدام سیاست‌هایی در جهت کاهش خطرپذیری در نظر بگیریم.

    وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین گام‌هایی که باید در جامعه ایمن اتفاق بیافتد اطلاع رسانی، شناخت و بررسی یک جامعه ایمن از ابعاد مختلف است علاوه بر مسئولان و تصمیم‌گیرنده‌ها باید اقشار مردم هم آگاهی و اطاعات لازم را داشته باشند .

    مدیر ساماندهی بافت‌های فرسوده و سکونت‌گاه‌های غیر رسمی شهرداری مشهد با بیان اینکه استراتژی‌ها و مقدماتی موردنیاز است تا تاب‌آوری شهر افزایش پیدا کند، افزود: یک نمونه عینی این موضوع بحث زیرساخت‌هاست که چطور می‌توانیم تاب‌آوری آن‌ها را افزایش دهیم، در حال حاضر در این زمینه تمهیداتی دیده شده و تونل انرژی را داریم؛ باید بررسی کنیم نقاط ضعف و قوت آن چیست، از تجربیات کشورهای دیگر هم به صورت بومی‌سازی می‌توانیم استفاده کنیم.

    مشرقی با اشاره به اینکه یک سوم جمعیت مشهد در بافت‌های ناکارآمد زندگی می‌کنند، گفت: برای اینکه از حوادث و اتفاقات جلوگیری کنیم جامع ایمن را به سه قسمت قبل از حادثه، در مرحله حادثه و بعد از بحران تقسیم‌بندی می‌کنیم در حال حاضر همایش امروز در رابطه با پیشگیری و قبل از حادثه است.

    تعداد بازدید: 220
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر