8°C 
 • پنج شنبه،10 فروردین 1396
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 192
    کد: 111346
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۰۸/۱۱
    معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد در دومین همایش «ملی صنعت ساختمان با رویکرد پدافند غیرعامل و HSE»:

    نسخه پشتیبان پدافند غیرعامل در طرح‌های تفصیلی مشهد اجرا می‌شود

    انسجام بین فیزیک و طراحی شهری باید همگام با وحدت رویه مردم و فرمانبرداری آن‌ها از مسئولان باشد تا بتوان در بحث پدافند غیرعامل موفق عمل کرد.
     نسخه پشتیبان پدافند غیرعامل در طرح‌های تفصیلی مشهد اجرا می‌شود

    معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد گفت: نسخه پشتیبان پدافند غیرعامل در طرح‌های تفصیلی مشهد اجرایی خواهد شد.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا حسین‌نژاد صبح امروز با بیان این مطلب در دومین همایش «ملی صنعت ساختمان با رویکرد پدافند غیرعامل و HSE» که در تالار شهر برگزار شد، اظهار کرد: در طرح جامع اولیه که برای تصویب به شورای عالی شهرسازی و معماری کشور ارسال شد، پدافند غیرعامل برای مشهد دیده شده بود. هم‌اکنون نیز نسخه پشتیبان پدافند غیرعامل به عنوان جانمایی‌های لارم را دنبال می‌کنیم و قطعا در طرح‌های تفصیلی شهر مشهد لحاظ خواهد گردید.
    وی عنوان کرد: پدافند غیرعامل در طرح های جامع و سایر تصمیمات در سرلوحه کاری شهرداری مشهد قرار دارد.
    معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد افزود: تا باورها اصلاح نشود پدافند غیرعامل در جامعه نهادینه نمی‌شود.
    حسین‌نژاد با بیان اینکه امروز بحث کشورگشایی دیگر مطرح نیست، گفت: مقوله اصلی موضوع تاب‌آوری یک شهر در مقابل مشکلات است و یک شهر در مقابل حوادث طبیعی و غیرطبیعی باید مقاوم و پایدار باشد.
    وی به وقوع جنگ 33 روزه که از سوی رژیم صهیونیستی آغاز شد، اشاره کرد و گفت: در زمان پهلوی قدرتمند بودن رژیم صهیونیستی به همه ما قبولانده شده بود. در حالیکه در جنگ 33 روزه رژیم صهیونیستی با لبنان شاهد ضعف آن‌ها و شکست‌پذیری‌شان بودیم.
    معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد به وقوع جنگ‌های مشابه در سایر کشورهای غرب آسیا اشاره کرد و افزود: جنگ‌های متعددی پس از وقوع حوادث 11 سپتامبر رخ داد و آمریکا اعلام کرد رهبری تروریسم را در جهان برعهده گرفته است.
    حسین‌نژاد ادامه داد: مقام معظم رهبری در مقابل این جبهه‌بندی ایستادند و این تفکر و صلابت را می‌توان ناشی قدرت ایمان دانست.
    وی با تاکید بر اینکه در بحث تاب‌آوری باید فیزیک کار و طراحی شهری نیز در نظر گرفته شود، عنوان کرد: انسجام بین فیزیک و طراحی شهری باید همگام با وحدت رویه مردم و فرمانبرداری آن‌ها از مسئولان باشد تا بتوان در بحث پدافند غیرعامل موفق عمل کرد.

    تعداد بازدید: 192
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر