• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 197
   کد: 115142
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۱۰/۰۱
   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد در همایش «مناسب‌سازی محیط برای معلولان» تاکید کرد؛

   تقویت پیاده محوری در اطراف حرم مطهر رضوی با همکاری آستان قدس رضوی

   برای کل پیاده‌روسازی 400 میلیون تومان اعتبار نیاز داریم که اگر تنها 20 میلیون تومان میزان اعتبار تخصیص یافته سالیانه باشد، این اقدام تا چند سال آینده به طول می‌انجامد.
   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد در همایش «مناسب‌سازی محیط برای معلولان» تاکید کرد؛

   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد از تقویت پیاده محوری و تسهیل در عبور و مرور در اطراف حرم مطهر رضوی با همکاری آستان قدس رضوی خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا حسین‌نژاد در همایش «مناسب‌سازی محیط برای افراد دارای معلولیت» که در موسسه خیریه توانبخشی همدم برگزار شد، عنوان کرد: ما باید در بخش‌های پیرامونی اطراف حرم مطهر رضوی در حلقه شارستان به داخل حرم، بحث پیاده محوری را دنبال کنیم.
   وی بیان کرد: در این راستا باید کلیه پارکینگ‌های زیر گذر حرم امام رضا(ع) به شعاع‌های دیگر انتقال داده شود، بحث پیاده‌روی قوی‌تر و خودروهایی برای سالمندان و معلولان که امکان رفت و آمد به حرم را ندارند، ایجاد شود.
   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد ابراز کرد: مطالعات اجرایی در زمینه تقویت پیاده‌روسازی‌ها در شهر مشهد انجام شده است، تا بتوانیم با همکاری آستان قدس رضوی، تسهیل در امر عبور و مرور را در اطراف حرم مطهر داشته باشیم.
   حسین‌نژاد ادامه داد: محیط اجتماعی ما باید به خاستگاهی برسد که کل هزینه‌های شهری کاهش یابد و با مناسب‌سازی محیط برای ناتوانان می‌توانیم این هزینه‌ها را کاهش دهیم.
   وی افزود: شهرداری مشهد در بحث مترو، تقاطع‌های غیر همسطح و ... اقدامات بسیاری را در حال انجام دارد که بسیار مطلوب است، اما ضرورت مناسب‌سازی محیط برای معلولان و ناتوانان نیز در کنار همه این امور نباید نادیده گرفته شود و پیاده‌روسازی مناسب و تامین اعتبار برای آن مدنظر قرار بگیرد.
   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد در ادامه افزود: این در حالی است که ما برای کل پیاده‌روسازی 400 میلیون تومان اعتبار نیاز داریم که اگر تنها 20 میلیون تومان میزان اعتبار تخصیص یافته سالیانه باشد، این اقدام تا چند سال آینده به طول می‌انجامد.
   وی خاطر نشان کرد: پیاده‌روسازی و مناسب‌سازی محیط، خواسته‌ای است که باید از سوی معلولان و مدیران شهری به مطالبه عمومی تبدیل شود.
   حسین‌نژاد اضافه کرد: در بحث مناسب‌سازی محیط پیرامونی تاکنون اقدامات خوبی انجام شده است که باید نهادها با یکدیگر همکاری لازم را داشته باشند تا بتوانند پیشگام در این امر در کشور شوند.
   وی تاکید کرد: این امر با هم‌افزایی و کمک با یکدیگر چه در اجرای قوانین و چه در اجرای آن در ساختمان‌های گروه‌های مختلف فراهم خواهد شد.
   مناسب سازی ساختمان‌های دولتی و اداری، تسهیل دسترسی کم توانان و معلولان در بوستان‌ها، پارک‌ها و فضاهای شهری و عمومی و حمل و نقل قابل دسترس برای همه از جمله محورهای این همایش بود.

   تعداد بازدید: 197
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 998,633
  تعداد بازدید امروز : 47
  تعداد بازدید دیروز : 943
  آخرین به روزرسانی : 12:30  1397/02/27
 • تماس با ما
  آدرس :

  مشهد ، میدان شهدا ، ساختمان توسعه شهرداری مرکزی ، طبقه سوم

  تلفن :32244124
  فاکس :32244125
  رایانامه :shahrsazi@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تاتامین و به روزرسانی محتوا:  معاونت شهرسازی و معماری شهرداری مشهد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد