• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 352
   کد: 119752
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۱۱/۲۵
   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد در جمع نیروهای ادارات مهندسی و نظارت بر ساخت و سازها عنوان کرد:

   پیاده‌سازی درست طرح جامع و تفصیلی مستلزم توجه ویژه به نظارت بر ساخت و سازها

   نیروی‌های ادارات مهندسی و نظارت بر ساخت و سازها با حجم سنگین کار، هجمه‌های کاری و فشارهای زیاد حاکم بر این کار و... روبرو هستند که دارای انگیزه قوی هستند.
    پیاده‌سازی درست طرح جامع و تفصیلی مستلزم توجه ویژه به نظارت بر ساخت و سازها

   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد گفت: حوزه های مختلف شهرداری با دید واقع بینانه‌تر، شرایط و حساسیت کار مجموعه ادارات مهندسی و نظارت بر ساخت و سازها را درک کنند تا طرح جامع و تفصیلی درست پیاده‌سازی شود.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا حسین‌نژاد در جلسه هم‌اندیشی با روسای ادارات مهندسی و نظارت بر ساخت و سازهای مناطق شهرداری مشهد عنوان کرد: اگر بخواهیم ضوابط شهرسازی درست پیاده شود، باید معاونت‌های شهرداری از جمله معاونت برنامه‌ریزی و توسعه و اداری و مالی با دید واقع بینانه‌تر، شرایط و حساسیت کار مجموعه اداره مهندسی و نظارت بر ساخت و سازها را درک کنند، چرا که فشار کاری این افراد به مراتب از شغل‌های دیگر جامعه بیشتر است.
   وی ابراز کرد: همچنین حوزه معاونت شهرسازی و معماری، پر آسیب‌ترین حوزه مدیریت شهری است، به این علت که با مردم سرو کار دارد و مطالبات شهرداری را وصول می‌کند.
   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد بیان کرد: هنگامی که برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز اقدام می‌کنیم، به دلیل بی‌اطلاعی بعضی مردم از قوانین، از ما دلخور می‌شوند.
   حسین‌نژاد افزود: این موارد نیازمند ساز وکارها و تجهیزات لازم است که یکی از ساز و کارهای مهم، بحث‌های قانونی است.
   وی خاطرنشان کرد: همچنین تمامی امکانات و تجهیزات لازم از جمله ملزومات اداری و ماشین‌آلات برای سال 96 این اداره نیز باید مورد بازنگری قرار گیرد و در صورت لزوم افزایش یابد.
   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد ادامه داد: با توجه به اینکه وضعیت نیروهای ادارات مهندسی و نظارت بر ساخت و سازها به صورت خاص مطرح و شرایط کاری آنها با دشواری همراه است، حق و حقوق کارمندان این حوزه پیگیری می‌شود.
   حسین‌نژاد در ادامه خطاب به نیروهای ادارات مهندسی و نظارت بر ساخت و سازها بیان کرد: هرچه به مسایل قانونی مسلط‌تر باشیم، در اجرای قوانین و صدور آرای کمیسیون ماده 100 موفق‌تر خواهیم بود که تسلط به قوانین و برگزاری دوره‌های آموزشی باعث می‌شود که با دید بازتر و تسلط بیشتر به پیگیری پرونده‌های این کمیسیون شامل اجرای رای قلع بنا و پلمب و... با اجرای قانون و رعایت مردم مداری بپردازید.
   وی یادآور شد: شهر امام رضا(ع) باید شهری در خور و متناسب با شان این حضرت باشد و این موضوع جز با اجرای درست قوانین و اجرای طرح جامع و تفصیلی میسر نخواهد شد.
   معاون شهردار مشهد متذکر شد: اگر بخواهیم ناهنجاری‌ها، حاشیه‌نشینی و بافت‌های ناکارآمد و سایر موارد بوجود نیاید، باید این حوزه به صورت معنوی دنبال شود و با هدف پاسداری از شهر امام رضا (ع) و ایجاد نشدن ساخت و سازهای سودجویانه، سوداگرایانه و تخلف زمین خواران و... صورت گیرد.
   حسین‌نژاد عنوان کرد: شهر مشهد باید برای زائران و مجاوران طوری تداعی شود که اجرای قوانین در این شهر به خوبی صورت می‌گیرد.
   به گفته وی، نیروی‌های ادارات مهندسی و نظارت بر ساخت و سازها با حجم سنگین کار، هجمه‌های کاری و فشارهای زیاد حاکم بر این کار و... روبرو هستند که دارای انگیزه قوی هستند.
   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد تاکید کرد: امیدواریم نیروهای مذکور در جهت بهبود سیستمی ادارات مهندسی و نظارت بر ساخت و سازها، استفاده از جدیدترین یافته‌ها و کسب تجربیات شهرها و کشورهای موفق اقدام کنند و مجموعه‌ای موفق‌تر است که تحول‌گرا باشد تا به رضایتمندی منجر شود.
   حسین‌نژاد عنوان کرد: شما باید به کسب نظرات مردمی، استفاده از تجربیات دیگران و شهرهای موفق دنیا بپردازید.
   وی با اشاره به اینکه حساسیت بالایی در انتخاب و نظرات پیمانکاران ادارات مهندسی و نظارت بر ساخت و سازها وجود دارد، افزود: شفافیت در حوزه‌های مدیریتی چون این مجموعه باید وجود داشته باشد و در قالب گزارش‌های مصور و ... اعلام شود و اقدامات خوب اطلاع‌رسانی گردد تا از زمین خواری‌ها و تخلفات و ... توسط افراد سودجو و بعضی از پیمانکارها جلوگیری شود.

   تعداد بازدید: 352
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 998,606
  تعداد بازدید امروز : 20
  تعداد بازدید دیروز : 943
  آخرین به روزرسانی : 12:30  1397/02/27
 • تماس با ما
  آدرس :

  مشهد ، میدان شهدا ، ساختمان توسعه شهرداری مرکزی ، طبقه سوم

  تلفن :32244124
  فاکس :32244125
  رایانامه :shahrsazi@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تاتامین و به روزرسانی محتوا:  معاونت شهرسازی و معماری شهرداری مشهد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد