• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 346
   کد: 120369
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۱۲/۰۲

   برگزاری مسابقه طراحی نمای مجموعه‌های ورزشی شهرداری مشهد

   علاقه‌مندان می‌توانند از 25 بهمن تا 10 اسفندماه جاری، آثار خود را ارسال کنند.
    برگزاری مسابقه طراحی نمای مجموعه‌های ورزشی شهرداری مشهد

   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد از برگزاری مسابقه طراحی نمای مجموعه‌های ورزشی شهرداری مشهد بارویکرد معماری ایرانی- اسلامی خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا حسین‌نژاد با بیان این مطلب افزود: نما و پوسته هر شهر بیانگر هویت، تاریخ و میراث آن شهر است، بنابراین دقت در طراحی، اجرا و هماهنگی نماهای شهری می‌تواند باعث ارتقای کیفیت بصری و هویت بخشیدن به شهر شود.
   وی عنوان کرد: امروزه التقاط سبک‌های معماری در نمای ساختمان‌ها، نوعی بی‌هویتی در مؤلفه‌های فرهنگی و اجتماعی معماری و گونه‌ای عدم یکپارچگی و پیوستگی در مفاهیم مرتبط با معماری در حوزه نماهای شهری را به وجود آورده است.
   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد ابراز کرد: در سال‌های اخیر برای احیای هویت معماری ایرانی- اسلامی اقداماتی چون الگوسازی در بافت‌های فرسوده، تدوین ضوابط طراحی نما و برگزاری مسابقات طراحی صورت گرفته که از نتایج آنها می‌توان، قبول سهم مشترک حوزه عمومی و خصوصی بر نما را نام برد، اما این ناهمگونی همچنان باقی است.
   حسین‌نژاد افزود: معاونت شهرسازی و معماری شهرداری مشهد با همکاری دانشگاه خیام به برگزاری این مسابقه پرداخته‌اند.
   وی خاطرنشان کرد: هدف این مسابقه تدبیر ایده‌های طراحی برای نمای ساختمان‌های ورزشی با توجه به معماری ایرانی- اسلامی برای هویت بخشیدن به معماری معاصر و نماهای شهری است.
   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد بیان کرد: این ساختمان‌های ورزشی توسط حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد ساخته شده و در دست بهره‌برداری است.
   حسین‌نژاد ابراز کرد: مسابقه طراحی نمای ساختمان‌های ورزشی با توجه به معماری ایرانی- اسلامی در سطح شهر مشهد و در دو مرحله برگزار می‌شود که شرکت‌کنندگان پس از ثبت‌نام، بنابر مدارک ارائه شده از سوی برگزارکننده در زمان مقرر در مسابقه شرکت کرده و طرح خود را در قالب مدارک خواسته شده به برگزارکننده مسابقه ارسال کرده و پس از داوری اولیه، طرح‌های برتر اعلام می‌شود.
   وی افزود: این طرح‌ها در مرحله بعد در جلسات توجیهی با هیات داوران بررسی و تحلیل و آماده ارائه نهایی می‌شوند و پس از تحویل نهایی و با نظر هیات داوران طرح برتر مشخص می‌شود و در صورت اجرایی بودن طرح به کمک تیم برگزیده آماده اجرا می‌شود.
   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد اظهار کرد: هر دانشجو می‌تواند بیش از یک کار نیز ارائه دهد و در تعداد طرح‌ها محدودیتی وجود ندارد.
   حسین‌نژاد ادامه داد: با توجه به مشکلات کنونی نمای ساختمان‌های ورزشی و با توجه به معماری ایرانی- اسلامی انتظار می‌رود، در طرح‌های ارائه شده تلاش شود تا این مشکلات برطرف شوند.
   وی خلاقیت و نوآوری در طراحی بودن طرح پیشنهادی، طراحی و ارائه جزئیات اجرایی، توجه به حفظ جایگاه ورودی مجموعه و توجه به معماری ایرانی- اسلامی را از معیارهای ارزیابی در این مسابقه دانست.
   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد تاکید کرد: در داوری پروژه‌‌ها تمامیت طرح مورد بررسی قرار خواهد گرفت و هر یک از معیارهای بالا به تنهایی مورد ارزیابی و امتیازدهی واقع نمی‌شوند.
   علاقه‌مندان می‌توانند از 25 بهمن تا 10 اسفندماه جاری، آثار خود را ارسال کنند.
   زهرا غلامی

   تعداد بازدید: 346
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 998,623
  تعداد بازدید امروز : 37
  تعداد بازدید دیروز : 943
  آخرین به روزرسانی : 12:30  1397/02/27
 • تماس با ما
  آدرس :

  مشهد ، میدان شهدا ، ساختمان توسعه شهرداری مرکزی ، طبقه سوم

  تلفن :32244124
  فاکس :32244125
  رایانامه :shahrsazi@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تاتامین و به روزرسانی محتوا:  معاونت شهرسازی و معماری شهرداری مشهد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد