• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 85
   کد: 157712
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۶/۰۷
   مدیر ساماندهی بافت‌های فرسوده شهری مشهد خبر داد:

   ارسال 4 طرح مطالعاتی به کمیسیون ماده 5 برای نوسازی بافت‌های فرسوده

   هیات وزیران کشور در سال 93، سند راهبردی احیای بهسازی، نوسازی و توانمندسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمدشهری را به تصویب رسانده است که ستاد ملی بازآفرینی باید عهده‌دار آن باشد.
   ارسال 4 طرح مطالعاتی به کمیسیون ماده 5 برای نوسازی بافت‌های فرسوده

   مدیر ساماندهی بافت‌های فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی گفت: چهار طرح مطالعاتی به دبیرخانه کمیسیون ماده 5 برای نوسازی و بهسازی بافت فرسوده شهر مشهد ارسال شده است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، مسعودرضا مشرقی بیان کرد: بافت فرسوده و حاشیه شهر جزء بافت‌های ناکارآمد است که قدمتی طولانی دارد در این راستا در سال 1386، سند توانمندسازی سکونت‌گاه‌های غیررسمی توسط اداره کل راه و شهرسازی تهیه شد.
   وی ادامه داد: مطالعاتی براساس سه شاخص ریزدانگی، ناپایداری و نفوذناپذیری بافت‌ها در کلانشهرها انجام شد که براساس آن شهر تهران، تبریز و مشهد به ترتیب، بیشترین بافت ناکارامد را میان شهرهای دیگر به خود اختصاص دادند که سهم شهر مشهد 2292 هکتار و 27 پهنه شهری بوده است.
   مشرقی تصریح کرد: با توجه به این مهم در اولین گام، طرح‌های مطالعاتی را برای تعدادی از محلات و بافت فرسوده شامل سعدی-مدرس، شهید هاشمی‌نژاد، محمدآباد- مصلی و سجادیه- رضاییه انجام داده‌ایم و اسناد و مدارک آن را را به دبیرخانه کمیسیون ماده 5 شهرداری ارسال کرده‌ایم تا براساس ماده قانونی از اولویت اجرا برخوردار شود.
   وی خاطرنشان کرد: هیات وزیران کشور در سال 93، سند راهبردی احیای بهسازی، نوسازی و توانمندسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمدشهری را به تصویب رسانده است که ستاد ملی بازآفرینی باید عهده‌دار آن باشد.
   مدیر ساماندهی بافت‌های فرسوده و سکونتگاههای غیر رسمی شهرداری مشهد اظهار کرد: این سند، چهار بافت فرسوده، سکونتگاه‌های حاشیه‌ای بافت‌های تاریخی و بافت‌هایی با کاربری متجانس شهری را شامل می‌شود.
   مشرقی ادامه داد: این مطالعات براساس ماده 3 قانون احیای بافت‌های فرسوده انجام شده است و چهار طرح برای چهار پهنه با رویکرد محله محوری و با مشارکت‌های مردمی اجرایی شده است.
   وی تاکید کرد: این ستاد در سه سطح ملی، استانی و شهری شکل گرفته است که در راس آن رییس جمهور قرار دارد.
   مشرقی اضافه کرد: متناسب با ستاد بازآفرینی، ستاد استانی با ریاست استاندار و دبیری شهرداری و در سطح شهری با ریاست فرماندار و دبیری شهرداری شکل گرفته است و کمیته‌هایی چون اجتماعی و فرهنگی، اقتصادی و مشارکت های مردمی، ساماندهی و کاربری زیربنایی و کمیته حقوقی، پیش نگری و پیشگیری ذیل این ستاد وجود دارد.
   وی یادآور شد: دفاتری نیز به عنوان تسهیل‌گر وجود دارند که بین مردم و شهرداری قرار دارند و برنامه‌های شهری را براساس نظرات خاص مردم انجام می‌دهند که امیدواریم بهسازی بافت‌های ناکارآمد شهری با مشارکت و عزم شهروندان صورت بگیرد.
   مشرقی گفت: خوشبختانه در برنامه ششم توسعه و ستاد ملی بازآفرینی که در بهمن ماه تشکیل گردیده بود، سهم بخش خصوصی، دولتی و شهرداری‌ها مشخص گردید تا با تخصیص بودجه بتوانیم بهسازی بافت‌های ناکارآمد را هرچه سریعتر به انجام برسانیم.

   تعداد بازدید: 85
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,140,915
  تعداد بازدید امروز : 195
  تعداد بازدید دیروز : 569
  آخرین به روزرسانی : 11:32  1397/09/27
 • تماس با ما
  آدرس :

  مشهد ، میدان شهدا ، ساختمان توسعه شهرداری مرکزی ، طبقه سوم

  تلفن :32244124
  فاکس :32244125
  رایانامه :shahrsazi@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تاتامین و به روزرسانی محتوا:  معاونت شهرسازی و معماری شهرداری مشهد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد