یکشنبه, ۰۵ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۴۵ ۸۳۲
طبقه بندی: پیامها و اطلاعیه ها
چچ
توسعه خدمات الکترونیکی ، جز با به کارگیری سیستم های یکپارچه تحت وب امکان پذیر نیست

توسعه خدمات الکترونیکی ، جز با به کارگیری سیستم های یکپارچه تحت وب امکان پذیر نیست

معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد:
*توسعه خدمات الکترونیکی که مورد اهتمام جدی شهرداری مشهد است، جز با به کارگیری سیستم های یکپارچه تحت وب امکان پذیر نیست*

معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد:
 توسعه خدمات الکترونیکی که مورد اهتمام جدی شهرداری مشهد است، جز با به کارگیری سیستم های یکپارچه تحت وب امکان پذیر نیست
محمد هادی جاوید درگفت و گو با روابط عمومی این معاونت با بیان این مطلب اظهار داشت: مطالعه و طراحی سیستم یکپارچه شهرسازی در مشهد بیش از یک دهه در حال بررسی بوده است که اکنون شهرداری مشهد به سیستم یکپارچه سازی شهرسازی تحت وب مجهز شده است.
وی در ادامه گفت: با توجه به اتمام فعالیت های شورای اسلامی شهر و شهرداری تا پایان سال تلاش می شود تا حد امکان تمام پروژه شهری و عمرانی تا پایان سال به اتمام برسد.
جاوید از اتمام طرح تفضیلی شهر مشهد در سال 91 خبر داد و افزود: سیاست برون سپاری در شهرداری مشهد در حال اجرا می باشد که برون سپاری 100 درصدی فعالیت های شهرسازی یکی از اهداف آن می باشد. ضمن اینکه افزایش امکانات و قابلیت های شهرسازی در وب و سیستم یکپارچه شهری نیز از اولویت های طرح تفضیلی شهر مشهد می باشد.
جاوید بیان داشت : با به کار گیری سیستم تحت وب این امکان فراهم آمده است تا دفاتر کارگزاری خدمات الکترونیکی شهرسازی با امنیت دسترسی بالا خدمات خود را به شهروندان ارایه دهند.
وی ادامه داد: همچنین با توجه به تغییراتی که هر از چند گاهی در ضوابط مربوط به محاسبات عوارض پدید می آید، امکان تغییر و به روز رسانی فرمول‌های محاسبات عوارض به طور کامل در اختیار کارشناسان شهرداری مشهد است و آنها می‌توانند فرمول‌های جدید را در سریع ترین زمان ممکن و با روش ایمن به سیستم وارد کنند.
معاون معماری و شهرسازی شهرداری مشهد درباره مزیت های به کار گیری سیستم های جدید اظهار داشت: توسعه خدمات الکترونیکی که مورد اهتمام جدی شهرداری مشهد است، جز با به کارگیری سیستم های یکپارچه تحت وب امکان پذیر نیست.همچنین مدیریت نگهداری و توسعه سیستم های یکپارچه شهرسازی، ضرورت سرعت بخشیدن به اعمال تغییرات و رفع اشکالات و نیز ضریب امنیتی بالایی که سیستم های تحت وب در حوزه مدیریت دسترسی دارند، ایجاب می کرد که شهرداری مشهد به این سیستم پیشرفته مجهز شود.
وی با بیان این که تخلفات ساختمانی توسط این سیستم قابل شمارش است، تاکید کرد: مهندسانی که در ملک زیر پوشش نظارت آن ها ساخت و ساز خارج از ضابطه انجام شود، نمره منفی خواهند گرفت و سهمیه نظارت آن ها کاهش می یابد.استفاده از مکانیزم تشویقی در بهبود وضعیت شهری و شهرسازیجاوید به استفاده از مکانیزم تشویقی در بهبود وضعیت شهری و شهرسازی اشاره کرد و افزود : برای بهبود وضعیت شهری و شهرسازی باید مکانیزم تشویقی را در برنامه قرار داد که در برخی مناطق به نحو احسن انجام شده و می توان در دیگر مناطق بصورت عالی به اجرا در آورد.

 

فهرست طبقات