سه شنبه, ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۰۷ ۲۱۶
طبقه بندی: اخبار معاونت شهرسازی
چچ
2KLYq9in2LEg2KrYp9ix2YrYrtmKINmIINmF2LnYp9i12LEg2YXYtNmH2K/YjCDYrti3INmC2LHZhdiyINi02YfYsdiv2KfYsdmKINin2LPYqg==

معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد؛

آثار تاریخی و معاصر مشهد، خط قرمز شهرداری است

معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد گفت: قطعا بافت های تاریخی ارزشمند و معاصر جز خط قرمزهای ما بوده و در شیوه نامه مرتبط با حفظ بناهای تاریخی نیز نکات مهمی را لحاظ کرده ایم و معاونت شهرسازی نیز به جد پیگیر موضوعات مرتبط خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا حسین نژاد در رابطه با ضرورت حفظ بافت های تاریخی در شهر مشهد، اظهار کرد: یکی از وظایف سازمان بازآفرینی در شهرها، بازآفرینی فضاها و بافت‌های تاریخی شهرهاست و این موضوع در شهر مشهد نیز جز اولویت ‌های سازمان قرار گرفته و به آن ماموریت داده شده که بهسازی و بازآفرینی بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی و هسته مرکزی شهر را در دستورکار خود قرار دهد.
وی افزود: قطعا بافت های تاریخی ارزشمند و معاصر جز خط قرمزهای ما بوده و در شیوه نامه مرتبط با حفظ بناهای تاریخی نیز نکات مهمی را لحاظ کرده ایم و معاونت شهرسازی نیز به جد پیگیر موضوعات مرتبط خواهد بود.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد بیان کرد: در حال حاضر ضرورت حفظ آثار تاریخی و معماری و شهرسازی بر جای مانده از گذشته بر کسی پوشیده نیست. رویکرد حفاظت از بناها و بافت های تاریخی در زمانی که عوامل آسیب رسان به آن با شدت و قوت بیشتری ایفای نقش می کند، حساسیت بیشتری را می طلبد.
حسین نژاد تصریح کرد: برای حفظ بناها و بافت‌ های تاریخی باید ابزارهایی در اختیار افراد قرار داد تا آن ها خود به حفظ یک بنای تاریخی یا بافت تاریخی تشویق شوند.
وی تاکید کرد: پرداختن به نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده زمینه ساز ایجاد محورهای گردشگری خواهد بود که در نهایت به‌ عنوان یکی از محرک‌ ها و روش‌ های احیای فضاهای تاریخی شهری و جذب گردشگر مورد استفاده قرارمی گیرد.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد تاکید کرد: از این رو تیم مدیریت شهری در دوره پنجم در این رابطه با همه توان خود پای کار آمده و از هیچگونه حمایتی دریغ نخواهد کرد.

آدرس کوتاه شده:
فهرست طبقات