چهارشنبه, ۱۷ دی ۱۳۹۹ ۲۳:۳۵ ۲۲۸
طبقه بندی: اخبار معاونت شهرسازی
چچ
2KfZhti52YLYp9ivINiq2YHYp9mH2YUg2YbYp9mF2Ycg2YfZhdmD2KfYsdmKINmF2LTYqtix2YMg2YXZitin2YYg2YXYudin2YjZhtiqINiu2K/Zhdin2Kog2LTZh9ix2Yog2Ygg2YXYudin2YjZhtiqINi02YfYsdiz2KfYstmKINmIINmF2LnZhdin2LHZiiDYtNmH2LHYr9in2LHZiiDZhdi02YfYrw==

با مشارکت معاونت شهرسازی و معماری شهرداری مشهد انجام شد :

انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک میان معاونت خدمات شهری و معاونت شهرسازی و معماری شهرداری مشهد

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد، از انعقاد تفاهم نامه مشترک، با عنوان "برنامه ریزی برای بهبود زیست محیطی حریم شهر"، در راستای احیای محیط زیست حریم کلانشهر مشهد و کاهش اثرات مخرب توسعه نامتوازن و استفاده نادرست از منابع طبیعی در این محدوده، میان دو معاونت خدمات شهری و شهرسازی و معماری شهرداری مشهد خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی با بیان این مطلب، اظهار کرد: طی سال‌ های اخیر، توسعه اقدامات زیست‌ محیطی و حفاظت از بسترهای طبیعی اطراف کلانشهر مشهد، به یکی از مهم ترین اولویت‌ های مدیریت شهری تبدیل شده و تلاش کردیم تا با ورود در برخی معضلات زیست محیطی، اقدام کنیم تا از اثرات مخرب بسیاری از مشکلات در حوزه محیط زیست در آینده شهرمان جلوگیری کنیم.
وی افزود: همواره ارتباط تنگاتنگی بین حریم و محدوده شهر برقرار بوده است و همین موضوع باعث شده، تا در حریم شهر نیز ورود کنیم تا از اثرات سوء فعالیت های مخرب زیست محیطی حریم، و تاثیر منفی آن در آینده ای نه چندان دور در محدوده شهری نیز جلوگیری شود.
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد ادامه داد: شهرداری طی سال های اخیر همواره در کنار اداره کل حفاظت محیط زیست قرار داشته و تلاش کرده تا در موضوعات زیست محیطی به عنوان بازویی توانمند، همراه این اداره کل باشد و حل معضلات محیط زیستی شهر مشهد را به عنوان یکی از اولویت های کاری خود قرار داده است.
یعقوبی تصریح کرد: ساماندهی رودخانه کشف رود و ساماندهی و درختکاری ارتفاعات جنوبی شهر مشهد به صورت گسترده، شاهد این ادعا است و برای حل مشکلات محیط زیستی حریم شهر مشهد، باید همه دستگاه‌ های متولی نظیر دستگاه قضایی، اداره‌کل حفاظت محیط زیست و شهرداری در کنار هم برای بهبود وضعیت حریم شهر تلاش کنند.
وی خاطرنشان کرد: هدف اصلی این تفاهم نامه مشترک ارتقاء شاخص‌ های زیست‌ محیطی در حریم شهر از طریق ایجاد کمیته های کارشناسی، تدوین برنامه‌ های عملیاتی نظارتی، راه اندازی گشت های مشترک شناسایی صنایع و کاربری های آلاینده و انجام بازدید‌های کارشناسی و کنترل مستمر از سوی طرفین تفاهم نامه است.
محمدرضا حسینی نژاد، معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد نیز در این جلسه با اشاره به اینکه این اقدام و تفاهم نامه می‌ تواند آغاز راهی برای حل بسیاری از معضلات زیست محیطی حریم شهر مشهد باشد، افزود: حریم کلانشهر مشهد، بسیار مهمتر از محدوده آن است؛ چرا که کنترل آن می‌تواند رشد و تعالی آینده این شهر را تضمین کند.
وی افزود: باید با برنامه‌ ریزی های گوناگون و همکاری لازم در قالب این تفاهمنامه کلیه معضلات شناسایی شود و با ارائه برنامه برای بهبود آن اقدام کنیم.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
فهرست طبقات