• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 103
   کد: 180018
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
   فرماندار مشهد:


   رفع مشکلات 120 روستای موجود در حریم کلانشهر مشهد، نیازمند هم‌افزایی شهرداری و دهیاری‌ها

   سیلابی که در ابتدای سال شاهد آن بودیم، به همین دلیل رخ داد. اگر در مسیر خط انتقال گاز، ساخت و ساز شکل گرفته و در مسیر دکل‌های برق فشار قوی حریم رعایت نشده باشد، مشکلات آن در آینده گریبانگیر خواهد شد.
    رفع مشکلات 120 روستای موجود در حریم کلانشهر مشهد، نیازمند هم‌افزایی شهرداری و دهیاری‌ها

   فرماندار مشهد گفت: رفع مشکلات 120 روستای موجود در حریم کلانشهر مشهد نیازمند هم‌افزایی شهرداری مشهد و دهیاری‌ها است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سید محمدرضا هاشمی با بیان این مطلب در همایش «نقش مشارکتی و هم‌افزایی دستگاه‌های متولی حریم و دهیاران در صیانت از حریم کلانشهر مشهد مقدس» که در تالار شهر برگزار شد، اظهار کرد: 120 روستا در حریم کلانشهر مشهد وجود دارد که رفع مشکلات آنها نیازمند هم‌افزایی شهرداری مشهد و دهیاری‌ها است. در این صورت است که شاهد گسترش بی‌رویه این موضوع نخواهیم بود و برای تحقق این امر، هر کدام از دستگاه‌ها باید از مجموعه خود پاسداری و صیانت کنیم.
   وی با اشاره به اینکه از 18 آسیب برجسته و شناخته شده در کشور، 5 آسیب عمده در حاشیه شهر مشهد وجود دارد، افزود: طرح مثلث اقتصادی که ارائه شده، نیز می‌تواند تحول خوبی در جلوگیری از رشد بی رویه ساخت و ساز غیرمجاز و غیراصولی و توسعه حاشیه نشینی داشته باشد. به شرطی که بخشی نگری صورت نگیرد.
   فرماندار مشهد با تاکید بر اینکه بخش عمده‌ای از مشکلات کلانشهر مشهد به دلیل عدم رعایت حریم این کلانشهر است، خاطرنشان کرد: سیلابی که در ابتدای سال شاهد آن بودیم، به همین دلیل رخ داد. اگر در مسیر خط انتقال گاز، ساخت و ساز شکل گرفته و در مسیر دکل‌های برق فشار قوی حریم رعایت نشده باشد، مشکلات آن در آینده گریبانگیر خواهد شد.
   هاشمی خاطرنشان کرد: اگر نظارت به معنای واقعی صورت گیرد، خارج از حریم و محدوده ساخت و سازهای غیرمجاز نخواهیم داشت و باید برای تحقق این مهم همه دستگاه‌ها در راستای انسجام بخشی کار کنند.
   وی با تاکید بر اینکه هر طرحی متولی خاص خود را دارد، گفت: دهیار نباید به دنبال جذب اعتبار باشد، شهردار نباید منتظر باشد ساخت وساز غیرمجاز صورت گیرد تا حکم تخریب صادر شود و دچار تبعات اجتماعی شود. هر دستگاه باید وظایف خود را به درستی انجام دهند و از بخشی نگری پرهیز کنند.
   فرماندار مشهد گفت: نباید خارج از سمت توسعه روستا ساخت و ساز صورت گیرد. نتیجه چنین امری آن می‌شود که که یک میلیون و 200 هزار نفر حاشیه‌نشین در مشهد حضور دارند.

   تعداد بازدید: 103
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,399,520
  تعداد بازدید امروز : 1,839
  تعداد بازدید دیروز : 2,221
  آخرین به روزرسانی : 08:53  1398/09/18
 • تماس با ما
  آدرس :

  مشهد ، میدان شهدا ، ساختمان توسعه شهرداری مرکزی ، طبقه سوم

  تلفن :32244124
  فاکس :32244125
  رایانامه :shahrsazi@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تاتامین و به روزرسانی محتوا:  معاونت شهرسازی و معماری شهرداری مشهد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد