• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 88
   کد: 180214
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۵/۱۴
   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد خبر داد:


   برگزاری اولین جلسه شورای اجرایی شهر دوستدار کودک

   شهر دوستدار کودک، شهری است که کودکان را در کانون توجه قرار داده و در جهت مناسب‌سازی، مطلوب‌سازی و بسترسازی از منظر کالبدی، اجتماعی و فرهنگی شهر برای فعالیت کودکان تلاش می‌کند.
    برگزاری اولین جلسه شورای اجرایی شهر دوستدار کودک

   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد از برگزاری اولین جلسه شورای اجرایی شهر دوستدار کودک خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا حسین‌نژاد با اشاره به این مهم بیان کرد: طبق ماده یک قانون حمایت از کودکان و نوجوانان مصوب مجلس شورای اسلامی، گروه سنی زیر 18سال (کودک و نوجوان) از حمایت‌های مقرر در دستورالعمل شهر دوستدار کودک برخوردار می‌باشند.
   وی افزود: شهر دوستدار کودک، شهری است که کودکان را در کانون توجه قرار داده و در جهت مناسب‌سازی، مطلوب‌سازی و بسترسازی از منظر کالبدی، اجتماعی و فرهنگی شهر برای فعالیت کودکان تلاش می‌کند.
   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد عنوان کرد: فعالیت‌های این مجموعه عبارت است از برنامه‌ریزی و مدیریت، نظارت (طرح‌ها و برنامه‌ها) و ارزیابی، فعالیت‌های ترویجی، آموزشی و امور پشتیبانی از برنامه‌ها و اقدامات مرتبط با شهر دوستدار کودک توسط شهرداری در همکاری با سایر دستگاه‌های اجرایی ذیربط که چشم‌انداز آن نائل شدن کشور جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری دارای شهرهای دوستدار کودک در منطقه با توسعه شهرهایی الگو در این زمینه تا سال 1404 می‌باشد.
   حسین‌نژاد با اشاره به تصمیم‌گیری برای تشکیل دبیرخانه دائمی شهر دوستدار کودک در اولین جلسه شورای اجرایی شهر دوستدار کودک، عنوان کرد: ماموریت این مجموعه تلاش برای ارتقاء کیفیت زندگی کودکان در شهرهای مبتنی بر ارزش‌های بومی و با تاکید بر ابعاد رشدی کودکان (شامل رشد شناختی، جسمانی، اجتماعی، هیجانی، معنوی و...) و پرورش خلاقیت‌های آنها با اهداف ایجاد بسترهای لازم برای بروز استعدادها و خلاقیت‌های کودکان و نوجوانان در شهر است.
   وی تصریح کرد: همچنین در این مسیر ارتقاء جایگاه ملی و بین‌المللی شهرهای کشور در حوزه شهر دوستدار کودک، توسعه و استانداردسازی فضاهای فعالیتی کودکان در شهر، زمینه‌سازی و تشویق مشارکت کودکان در مدیریت شهری، تامین امنیت و ایمنی جهت حضور فعال و با نشاط کودکان و نوجوانان در شهر، کمک به ارتقاء سلامت جسمی و روانی کودکان، ایجاد انگیزه و تکریم فعالان این حوزه و توسعه و ارتقاء فضاهای بازی مطلوب برای کودکان در شهرها دنبال می‌شود.
   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد عنوان کرد: اولین جلسه این شورا با موضوع تشکیل دبیرخانه دائمی شهر دوستدار کودک و هماهنگی در خصوص ایجاد دستوالعمل اجرایی با حضور ربیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس و سایر اعضا برگزار شد.

   تعداد بازدید: 88
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,399,875
  تعداد بازدید امروز : 2,194
  تعداد بازدید دیروز : 2,221
  آخرین به روزرسانی : 08:53  1398/09/18
 • تماس با ما
  آدرس :

  مشهد ، میدان شهدا ، ساختمان توسعه شهرداری مرکزی ، طبقه سوم

  تلفن :32244124
  فاکس :32244125
  رایانامه :shahrsazi@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تاتامین و به روزرسانی محتوا:  معاونت شهرسازی و معماری شهرداری مشهد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد