• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 146
   کد: 180220
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۵/۱۴
   مدیرکل نظارت بر ساخت و سازها و کمیسیون های ماده صد شهرداری مشهد مطرح کرد:


   بررسی آراء صادر شده طی دو سال گذشته در کمیسیون‌های ماده صد

   در ماده صد قانون شهرداری‌ها، وظایف قانونی شهروندان و مالکان اراضی و املاک واقع در محدوده یا حریم شهر در خصوص نحوه عمل هنگام ساخت و ساز و انجام فعالیت‌های عمرانی و لزوم اخذ مجوزات لازم و قانونی بیان شده است.
    بررسی آراء صادر شده طی دو سال گذشته در کمیسیون‌های ماده صد

   مدیرکل نظارت بر ساخت و سازها و کمیسیون‌های ماده صد شهرداری مشهد گفت: میزان اجرای آراء صادره طی دو سال گذشته توسط کمیسیون‌های ماده صد در دست بررسی است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، مسعود ایاز با بیان این مطلب، اظهار کرد: اداره پیگیری اجرای احکام کمیسیون‌های ماده صد شهرداری در راستای صیانت از آرای صادره کمیسیون‌های ماده صد، استیفای قانونی از حقوق شهروندان و افزایش سطح رضایتمندی همشهریان، از ظرفیت‌های حقوقی و قانونی لازم استفاده کرده و در این راستا در سال جاری در مرحله اول رای‌های بین سال‌های 1395 الی 1397 را مورد بررسی قرار داده و در حال پیگیری برای اجرایی شدن آنها می‌باشد .
   مدیرکل نظارت بر ساخت و سازها و کمیسیون‌های ماده صد شهرداری مشهد با اشاره به اصلی‌ترین و مهم‌ترین وظایف و مسوولیت‌های این مدیریت، عنوان کرد: حفظ و صیانت از حقوق شهروندان با نهادینه کردن قانون‌گرایی در ساخت و سازها و فعالیت‌های ساختمانی و نیز جلوگیری از تضییع حقوق فردی و اجتماعی شهروندان توسط برخی متخلفان و سودجویان که اقدام به ساخت و سازهای غیرمجاز می‌کنند، از وظایف این مدیریت است.
   ایاز ادامه داد: در ماده صد قانون شهرداری‌ها، وظایف قانونی شهروندان و مالکان اراضی و املاک واقع در محدوده یا حریم شهر در خصوص نحوه عمل هنگام ساخت و ساز و انجام فعالیت‌های عمرانی و لزوم اخذ مجوزات لازم و قانونی بیان شده است.
   وی افزود: همچنین با صراحت تکالیف مدیریت شهری در این خصوص و نحوه و کیفیت برخورد با تخلفات ساختمانی تشریح گردیده است .
   مدیرکل نظارت بر ساخت و سازها و کمیسیون‌های ماده صد شهرداری با اشاره به تبصره‌ی دو و سه ذیل ماده صد قانون شهرداری‌ها، اظهار کرد: در این تبصره‌ها صراحتا عنوان گردیده که در صورتی که مالک یا ذینفع از پرداخت جریمه کمیسیون ماده صد خودداری کرد، شهرداری مکلف است، مجدداً پروانه را به همان کمیسیون ارجاع داده و تقاضای صدور رأی تخریب (استنکافی) نماید.
   ایاز گفت: این موضوع در مورد اضافه بنا زائد بر مساحت زیربنای مندرج در پروانه ساختمانی واقع در حوزه استفاده از اراضی مسکونی و تجارتی و صنعتی و اداری است.
   وی بر استفاده از ظرفیت‌های قانونی مذکور- اعم از ارجاع پرونده به کمیسیون ماده صد- تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: این اقدام علاوه بر جلوگیری از تضییع حقوق شهروندان و همشهریان و جلب رضایت ایشان از ساخت و سازهای شهری، باعث کاهش قابل توجه تنش ها و تبعات اجتماعی ناشی از آن نیز می‌گردد.

   تعداد بازدید: 146
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,399,524
  تعداد بازدید امروز : 1,843
  تعداد بازدید دیروز : 2,221
  آخرین به روزرسانی : 08:53  1398/09/18
 • تماس با ما
  آدرس :

  مشهد ، میدان شهدا ، ساختمان توسعه شهرداری مرکزی ، طبقه سوم

  تلفن :32244124
  فاکس :32244125
  رایانامه :shahrsazi@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تاتامین و به روزرسانی محتوا:  معاونت شهرسازی و معماری شهرداری مشهد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد